1news.az

Güləşçilərimiz beynəlxalq turnirdən 5 medalla qayıdırlar

23 İyul saat 11:19 ~ 2 dəqiqəlik oxu 83
Güləşçilərimiz beynəlxalq turnirdən 5 medalla qayıdırlar

20-22 iyul 2018-ci il tarixdə Türkiyənin İstanbul şəhərində Vehbi Emrenin xatirəsinə həsr olunan yunan-Roma güləşi üzrə reytinq xarakterli beynəlxalq turnir keçirilib.

Azərbaycan Güləş Federasiyasının mətbuat xidmətindən 1news.az-a verilən məlumata görə, yığmamızın üzvləri turniri 1 qızıl, 1 gümüş və 3 bürünc medalla başa vurub. 

Keçirdiyi bütün görüşləri qələbə ilə başa vuran Taleh Məmmədov (63 kq) turnirin qızıl medalını qazanıb. Yalnız final görüşündə uduzan İslam Abbasov (87 kq) gümüş medalla kifayətlənib. Bürünc medalları isə yığmamıza Sakit Quliyev (60 kq), Kamran Məmmədov (67 kq) və Elvin Mürsəliyev (82 kq) qazandırıb. 

Bu nəticə ilə yığmamız komanda hesabında Türkiyə və Belarusdan sonra üçüncü yerdə qərarlaşıb. 

Görüşlərin idarə edilməsində ölkəmizi beynəlxalq dərəcəli hakim Asif Şirəliyev təmsil edib. 

60 kq 
Bürünc medal görüşü - Gyanender Gyanender (IND) - Sakit Quliyev 1:7
Təsəlliverici görüş - Həsən Məmmədli- Şimizu Hayanobu (JPN) 1:11
1/2 final - Victor Ciobanu (MDA) - Sakit Quliyev 10:5
1/4 final - Sakit Quliyev - Eldəniz Əzizli 7:3
1/8 final - Aidos Sultangali (KAZ) - Həsən Məmmədli 4:1

63 kq
FİNAL - Taleh Məmmədov - Rahman Bilici (TUR) 3:1
1/2 final - Taleh Məmmədov - Kaly Sulaimanov (KGZ) 5:1
1/4 final - Taleh Məmmədov - Dmitri Tsimbaliuk (UKR) 1*:1
1/8 final - Taleh Məmmədov - Murad Məmmədov 5:3

67 kq 
Bürünc medal görüşü - Amantur İsmailov (KGZ) - Kamran Məmmədov 0:5
Təsəlliverici görüş - Denys Demyankov (UKR) - Kərim Cəfərov 3:0
1/2 final - Murat Fırat (TUR) - Kamran Məmmədov 5:1
1/4 final - Kamran Məmmədov - Abyfaikhan Amzeyev (KAZ) 9:0
1/4 final - Ensar Karabacak (TUR) - Kərim Cəfərov 10:9
1/8 final - Kamran Məmmədov - Tornike Jangavadze (GEO) 10:3

72 kq 
1/8 final - İbragim Magomadov (KAZ) - Azad Əliyev 5:3

77 kq
Bürünc medal görüşü - Həsən Əliyev - Yabiku Şohei (JPN) 3:4
Təsəlliverici görüş - Həsən Əliyev - Bakuri Gogoli (GEO) 5:1
1/8 final - Fatih Cengiz (TUR) - Həsən Əliyev 4:0

82 kq
Bürünc medal görüşü - Elvin Mürsəliyev - Daniel Aleksandrov (BUL) 3:1
Təsəlliverici görüş - Elvin Mürsəliyev - Nurcan Nadirov (KAZ) 5:1
1/4 final - Loşa Gobadze (GEO) - Elvin Mürsəliyev 7:3
1/8 final - Elvin Mürsəliyev - Eltun Vəzirzadə 3:1
1/8 final - Rafiq Hüseynov - Emrah Kuş (TUR) 1:3

87 kq
FİNAL - Jan Belenyuk (UKR) - İslam Abbasov 3:1
1/2 final - İslam Abbasov - Roberti Kobliaşvili (GEO) 3:0
1/4 final - İslam Abbasov - Sumi Masato (JPN) 9:0
1/8 final - İslam Abbasov - Singh Harpreet (IND) 2:0

130 kq
1/8 final - Mykola Kuçmii (UKR) - Oyan Nəzəriani 2*:2

Babək Cahandarov

OXUCULARIN SEÇİMİ
REDAKSİYANIN SEÇİMİ
İdman BÖLMƏSİNDƏN DİQƏR XƏBƏRLƏR

SON XƏBƏRLƏR

yuxarı
Materiallardan istifadə edərkən sayta mütləq istinad olunmalıdır.

© Copyright 2007-2018 "The First News" İnformasiya Agentliyi,,
Bütün hüquqlar qorunur
entonee.net